C# - začínáme programovat

Obálka knihy

Kniha pojednává o novém objektově orientovaném programovacím jazyku C#, který je základním stavebním kamenem platformy .NET. Po jejím přečtení budou ovládat jazyk C# začínající programátoři i ti, kteří na něj přecházejí z jiných programovacích jazyků. Kniha objasňuje problematiku na základě velkého množství příkladů.

Kniha pojednává o novém objektově orientovaném programovacím jazyku C#, vyvinutém společností Microsoft především za účelem zjednodušení programování bez většího omezení možností, které dnešní programovací jazyky nabízejí. Nejde o samotný programovací jazyk, ale o celkovou koncepci .NET, která sleduje vyšší interakci internetu s operačním systémem. Internet by se měl v budoucnu stát platformou pro všechny aplikace a C# je prvním jazykem, který to plně podporuje.

Publikace naučí ovládat jazyk C# jak začínající programátory, tak ty, kteří přecházejí na C# z jiných programovacích jazyků. Na čtenáře jsou kladeny jen minimální požadavky - určité zkušenosti s operačním systémem Windows a trocha logického myšlení. Znalost programování v jiném jazyce je sice výhodou, avšak nikoli nezbytná.

Kniha objasňuje programovací jazyk C# na základě velkého množství příkladů. Autor se snaží především o vysvětlení syntaxe a základních možností jazyka, nikoli programování rozsáhlých aplikací. Zdrží se tedy složitých popisů a podá vám přehled o jazyku jako takovém i o jeho jednotlivých částech. Když se učíme nový programovací jazyk, samozřejmě se neobejdeme bez rozsáhlejšího vysvětlování. Občas se také stane, že se v některých kapitolách setkáte s něčím, co bude vysvětleno teprve později, ale tomu se při dnešní komplexnosti a výkonnosti programovacích jazyků bohužel nedá vyhnout.

Zatímco jednotlivé kapitoly vysvětlují postupně podstatné rysy programovacího jazyka, v příloze jsou přehledy, které využijete v denní práci. Mimo jiné zde znovu najdete některé důležité tabulky, které se objevily již v příslušných kapitolách. Všechny podstatné informace jsou tak shromážděny na jednom místě, abyste nemuseli neustále listovat knihou.

Obsah

1. Úvod
2. První krůčky
3. Struktura programu
4. Správa dat
5. Řízení běhu programu
6. Operátory
7. Datové typy
8. Dědičnost
9. Vlastnosti a události
10. Přetěžování operátorů
11. Obsluha chyb
12. Řešení kontrolních otázek a cvičení
Příloha A: Příkazy kompilátoru
Příloha B: Tabulky
Příloha C: C# v internetu
Rejstřík

Informace o knize na stránkách nakladatelství


Máte ke knize připomínku či dotaz? Svěřte se zde :-)
Kniha hostů
Jméno: E-mail:
Zpráva:
Jak byste hodnotili knihu C# - začínáme programovat?

Copyright Jiří Bráza, 2003Poslední změna: 8.11.2003