Hry na internetu

Obálka knihy

Tato poměrně útlá kniha poslouží nejen jako vynikající úvod do problematiky her na internetu, ale také jako referenční příručka s odkazy na mnoho zajímavých zdrojů a v mnoha případech jako návod k jednotlivým hrám. Čtenář se naučí hrát online hry přes internet, ale také se seznámí s informačními servery, které poskytují aktuální informace o dění v oblasti her a zábavy, a dozví se, jak lze prostřednictvím internetu hrát běžné počítačové hry s ostatními hráči.

Kniha „Hry na internetu“ si klade za cíl seznámit čtenáře s možnostmi, jaké nabízí internet těm hravým; jedná se především o online hry přes internet, záběr knihy je však širší. Seznámí čtenáře s informačními servery, které poskytují aktuální informace o dění v oblasti her a zábavy (nově uváděné hry, návody k již existujícím hrám atd.). Prostor bude také věnován možnostem, jak pomocí internetu hrát běžné počítačové hry s ostatními hráči a nikoli pouze s počítačem řízenými protivníky.
Na internetu lze také najít celou řadu serverů, které nabízí hraní her online - tyto hry jsou vytvořeny v nejrůznějších moderních technologiích a obyčejně jsou přístupné pomocí služby WWW. Uživatel se může setkat s velmi jednoduchými hrami, jako je například skládání puzzle či pexeso, hrami složitějšími, jako třeba piškvorky nebo člověče, nezlob se, ale i skutečnými perlami mezi hrami (šachy, bridž). Všem těmto oblastem je v knize věnován dostatečný prostor, čtenář je navíc upozorněn na možnosti, jak se dostat k dalším hrám a herním serverům, které v knize představeny nebudou.
Po nezbytném úvodu, který mimo jiné obsahuje také informace o potřebném hardwaru a softwaru a vysvětluje některé základní pojmy, je kniha rozdělena do kapitol podle jednotlivých typů her. Samostatně jsou tedy představeny hry karetní, kde počítač urychluje některé nepříliš zábavné činnosti a internet umožňuje spojit u jednoho hracího stolu hráče z různých koutů světa, hry stolní, které mohou mít svůj původ v klasických stolních hrách, ale také nemusí (například trojrozměrné piškvorky) a také rozsáhlá oblast fantasy her.

Obsah

Požadavky
Herní aktuality
Cheaty
Hraní přes internet
Karetní hry
Deskové hry
Další
Palmtopy, handheldy a jiní drobečkové
Závěrem
Seznam použitých WWW adres
Rejstřík

Informace o knize na stránkách nakladatelství


Máte ke knize připomínku či dotaz? Svěřte se zde :-)
Kniha hostů
Jméno: E-mail:
Zpráva:
Jak byste hodnotili knihu Hry na internetu?

Copyright Jiří Bráza, 2003Poslední změna: 8.11.2003