PHP4 - praktické příklady

Obálka knihy

Kniha je určena především začínajícím programátorům v PHP, kteří se na mnoha jednoduchých i složitějších příkladech naučí programovat v tomto jazyce. Na začátku jsou uvedeny jednoduché příklady na pochopení základních principů jazyka, postupně se přechází k rozsáhlejším aplikacím, včetně například virtuálního obchodu či zpracování dokumentů XML.


Kniha vás naučí vytvářet rozsáhlejší aplikace v moderním programovacím jazyce pro webové stránky, v PHP. Autor předpokládá, že čtenář již má alespoň elementární znalosti tohoto jazyka, tj. zná syntaxi a má určité povědomí o tom, jakým způsobem jsou aplikace v PHP vytvářeny, vkládány do hypertextových stránek a kombinovány s jazykem HTML. Úvod do jazyka PHP je proto jen velmi stručný a spíše pro zopakování, dostatečná pozornost je ovšem věnována instalaci a konfiguraci aplikací potřebných nejen pro vývoj aplikací v jazyce PHP, ale také pro jejich provoz v prostředí WWW. V následujících kapitolách jsou probírány jednotlivé oblasti nasazení PHP a na různě rozsáhlých příkladech demonstrovány postupy a dobré programátorské návyky. Veškeré aplikace v knize jsou plně funkční a čtenář se mimo jiné naučí, jak naprogramovat: jednoduchou knihu hostů, jež bývá častým doplňkem zvláště amatérských webových stránek, ale i rozsáhlé diskuzní fórum s mnoha vymoženostmi, které zná spíše z profesionálních serverů poskytovatelů obsahu, počítadlo do webových stránek s různými parametry výstupu, chat, virtuální obchod, manipulaci s XML dokumenty, čtení dat, úpravy i generování HTML výstupu prostřednictvím XSLT stylů, administrační rozhraní k vlastní databázové aplikaci, kreslení online grafů ze zadaných dat, vícejazyčný web libovolného zaměření a mnoho dalšího.

Obsah

Předmluva
1. První kroky
2. Kniha hostů, fórum
3. Počítadlo
4. Kreslení grafů
5. Elektronická pošta
6. Knihovna
7. Jednoduché databázové příklady
8. Chat
9. Práce s dokumenty XML
Rejstřík

Informace o knize na stránkách nakladatelství


Máte ke knize připomínku či dotaz? Svěřte se zde :-)
Kniha hostů
Jméno: E-mail:
Zpráva:
Roman Zbín, 12.10.2003 21:09:03
Zdravim,
ak si najdete cas, mohli by ste mi poradit (som zaciatocnik v PHP), kde asi robim chybu. Skusam si aplikaciu Virtualni knihovna, no mam problem s napojenim na tabulku users (funkcia session_start). Vytvoril som si tabulku v ramci databaze knihovna, skusil som aj vytvorit novu db administrace, ale spojenie nedopadne uspesne. Tabulku users som vytvoril a naplnil tymito prikazmi:

CREATE TABLE users (
username varchar(40) NOT NULL default \'\',
password varchar(40) NOT NULL default \'\',
FULLTEXT KEY username (username),
FULLTEXT KEY password (password)
) TYPE=MyISAM;


INSERT INTO users (username, password)
VALUES(\"roman\", PASSWORD(\"mmx\"));

Ostatne casti aplikacie som rozchodil, pravdepodobne tabulka users ma mat ine parametre, no zatial si s tym neviem poradit. Vzdy mi napise hlasku: Chyba. Uživatelské jméno neexistuje, nebo jste nezadal správné heslo.

Vopred vdaka za pomoc.

S pozdravom Zbin
www.continental-film.sk, www.bmx.sk
Honza, 1.4.2004 21:05:42
Dobrý den,
taky jeden začatečník- pokouším se rozchodit Váš chat z knihy Praktické přiklady. A nějak se mi nedaří - když se pokoším registrovat - tak pořád - \"Toto uživatelské jmeno již existuje.Předem děkuji za radu a kdyby to bylä moc obecně položená otazka- tak děkuji za napsaní knížky - dost jsem z ní pochytil.Honza
ruda, 5.7.2004 22:43:38
Mam malej dotaz jsou te knizce nekde na stazeni uz hotove scripty? Nechce se mi to opisovat udelam vzdicky nejakou tu chybu.. Diky
Jak byste hodnotili knihu PHP4 - praktické příklady?

Copyright Jiří Bráza, 2003Poslední změna: 8.11.2003